Liga a IV a, Etapa a 5 a; Cuprirom Abrud - SODA Ocna Mures 0-4 (0-2)

Scris de

Rezultat final: Cuprirom Abrud - SODA Ocna Mures 0-4 (0-2)
Au inscris: Huny Kiss, Szili Csegoldi si Vali Dragan (2)
Echipa pentru meciul de azi: Tiboc, Ratiu, Ivascu Cr., Ivascu Cat.,Vaidasigan, Csrgoldi, Domsa, Dragan, Iosza, Kiss si Pereat. Rezerve: Ionele, Olar, Juncan, Cocis, Moise, Brie.

Astazi in prima etapa a Juniorilor D: SODA Ocna Mures - Olimpia Aiud 0-0
Echipa aliniata de antrenorii Marin Divricean si Marius Maxim pentru meciul de astazi: Bogdan Moldovan, Tudor Decean, Gergo Takacs, Antonio Barbu, Razvan Oprinca, Razvan Petridean, Eduard Comsa, Vlad Popoa, Denis Moise, Cristian Alb, Razvan Ciulea, Rares Salcudean si Cosmin Ionas.
Felicitari baietilor si antrenorilor!

Etapa a 2 a, Juniori C: SODA Ocna Mures - Viitorul Aiud 1-4 (0-3)

Scris de

Etapa a 2 a, Juniori C, astazi la Ocna Mures: SODA Ocna Mures - Viitorul Aiud 1-4 (0-3)
Antrenorii Titi Bugnar si Dorin Comsa au aliniat următoarea echipa:
Cretar, Anisorak, Carpaciu, Megyesi, Campean, Horvat, Balogh, Dandos, Coman, Rasnita si Marton. Rezerve: Beian, Beian, Simandi si Barsan
Pentru echipa noastra a marcat Rasnita in min 67.
Cu mai multa munca la antrenamente, vor apărea si rezultatele! Capul sus, mergem înainte!

Juniori A1, etapa a 4 a: Viitorul Santimbru - SODA Ocna Mures 3-2 (1-2)

Scris de

Echipa Juniorilor A1, a jucat astazi la Santimbru unde de la ora 17.00 a in cadrul etapei a 4 a, in compania formatiei locale - Viitorul.

Formatia care a inceput acest joc: Sarkany, Crisan, Fratila, Ganea, Obreja, Fizesan, Moise, Naghi, Petean, Marton si Stoica. Rezerve: Bogdan, Stoia, Harastasan si Timar.

Antrenor: Enea Hirceaga.

Echipa gazda a condus cu 1-0 din minutul 15. In min 24, acțiune pe dreapta a lui Fizesan și centrare excelenta in fata porții de unde cu capul in poarta goală a marcat Vlad Naghi , scor 1-1. Min 30 penalty pt echipa noastra, a executat Obreja , 2-1 pentru echipa noastra. Dupa pauza echipa gazda a inscris din lovitura de pedeapsa in min 65 si a marcat golul cu numarul 3 in minutul 90.

Etapa a 3 a, liga a V a: Inter Unirea - SODA Ocna Mures II 0-1 (0-0)

Scris de

Rezultat final: Inter Unirea - SODA Ocna Mures II 0-1, pentru echipa noastra a înscris Onisor in min 85
Echipa trimisa in teren de antrenorul Rares Damian:
Ionele, Iozsa, Iuga N, Iuga P, Brie,, Moise, Lupean, Dandos, Onisor, Popa si Cocis.
Rezerve: Cretar, Nemes, Lorinczi, Damian, Miclea si Hirceaga
Maseur: Valer Nicoara
Delegat: Alex Baginean
Felicitări băieților si antrenorului Rares Damian!

Trofeului Memorial "Gicu Domsa" editia a II a - competitia cluburilor

Scris de

Astazi a fost randul cluburilor in cadrul Trofeului Memorial "Gicu Domsa" editia a II a.
Au fost 8 echipe participante cate 4 pentru fiecare categorie de varsta, jucandu-se in sistem fiecare cu fiecare

4. Juniorul 2 Aiud 1 punct

Multumim arbitrilor si medicului Rares Danila, lui Alin Cocis, Sandu Lucacel si Loto Maier pentru organizare si lui Sorin Corpodean, artizanul acestui eveniment!

Etapa a 4 a, liga a IV a: SODA Ocna Mures - AFC Transalpina Sugag 1-3 (0-1)

Scris de

Etapa a 4 a, a consemnat si prima infrangere a echipei noastre in acest campionat. A fost un meci incalcit in care echipa oaspete s-a impus dupa un meci in care greselile si determinarea au facut diferenta.
Rezultat final SODA Ocna Mures - AFC Transalpina Sugag 1-3 (0-1)
Pentru echipa noastra a marcat Vali Dragan in min 85.
Au intrat in a doua repriza: Pereat, Juncan si Maier, cei inlocuiti: Onisor, Olar si Csegoldi.
Echipa pt meciul de azi: Tiboc, Vaidasigan, Rațiu, Ivascu Cr, Ivascu Cat., Onisor, Olar, Csegoldi, Domsa, Kiss, Dragan. Rezerve: Ionele, Maier, Brie, Iozsa, Pereat, Juncan, Gut
Antrenori: Ionut Pereat si Ovidiu Maier
Președinte: Sorin Corpodean
O infrangere din care avem multe de invatat! Capul sus si mergem inainte!

Trofeul Memorial Gicu Domsa - ediția a II a - competitia scolilor

Scris de

Trofeul Memorial Gicu Domsa - ediția a II a. Astazi a fost rândul școlilor, jucatori nelegitimati care insotiti de dascalii lor au jucat fotbal cu mare pasiune si intr-un total spirit de fair-play.
Multumim tuturor celor prezenti astazi pe Stadionul Dragostei, cu o mentiune speciala pentru oaspetii nostri de la Stremt si Sebes!
Multumim arbitrilor prezenti, asistentului medical Rares Danila, Sorin Herteg, Loto Maier, Alin Cocis si celui care a fost sufletul acestui eveniment - Sorin Corpodean!
Respect elevilor participanti, dar mai ales profesorilor si parintilor care i-au insotit astazi!
Duminica 17.09 incepand cu ora 12.00, este randul echipelor formate din jucatori legitimati, U9 si U11. Va asteptam in tribune sa-i incurajam pe micii viitorii mari fotbalisti!