Etapa a 30 a: SODA Ocna Mures – Energia Sasciori 6-0 (3-0)

Scris de  , Publicat în Ultimele stiri
  • Citit 30 ori

Etapa a 30 a: SODA Ocna Mures – Energia Sasciori 6-0 (3-0)
Au inscris Vali Dragan (2), Dani Vaidasigan , Marcel Domsa, Nelutu Cocis si Ovidiu Maier
O victorie clara, obtinuta la pas in care oaspetii au contat doar in primele 10 minute de joc. Purtati spre victorie de numerosul public prezent in Tribuna “Gicu Domsa” a Stadionului Dragostei, echipa noastra a transat acest meci pana la pauza cand deja scorul era 3-0, pana la final am consemnnat numeroase ocazii concretizate cu inca 3 goluri.
Din pacate golgeterul echipei Vali Dragan a suferit o acidentare la sfarsitul meciului.
Lipsiti de aportul mai multor titular, antrenorii Ionut Pereat si Ovidiu Maier s-au bazat pe următorul lot:
Marian Clipici, Cata Ivascu, Cristi Ivascu, Marian Gorba, Daniel Vaidasigan, Paul Man, Szili Csegoldi, Marian Gut, Marcel Domsa, Cristi Onisor si Vali Dragan.
Rezerve: Eneie Tiboc, Nelutu Cocis, Mihai Brie, Bota Evius, Sergiu Moise si Ovidiu Maier
Medic Rares Danila
Delegat Alin Cocis 
Maseur Marius Chirila
Si iata ca dupa incheierea campionatului, echipa noastra castiga Titlul de Campiona Judeteana, devansand ocupanta locului secund cu 2 puncte.
Un campionat lung in care am avut perioade faste si mai putin faste, dar pana la urma obiectivul echipei a fost indeplinit.
Felicitari tuturor celor care au facut posibila aceasta performanta: jucatori, antrenori, medic, maseur, conducera clubului, autoritatile locale, sponsorilor si nu in ultimul rand suporterilor care ne-au sustinut pe parcursul acestui campionat.
Urmeaza meciul de baraj pentru accederea in Liga a III a, cu reprezentanta judetului Harghita – Unirea Cristuru Secuiesc, in 23 iunie pe Stadionul Dragostei si in 30 iunie in deplasare la Cristuru Secuiesc.
Inca o data felicitari baietilor pentru aceasta performana!
Hai SODA Draga!

Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Log in

create an account